Jednostki organizacyjne

8HDCZB, czyli 8 Harcerska Drużyna Czerwonych Beretów "Bugaje" im K.K. Baczyńskiego

to najstarsza z dotychczas działających drużyn na terenie powiatu dzierżoniowskiego. Jej historia sięga ponad 50 lat. Jako męska drużyna o specjalności pro obronnej zajmuje się strzelectwem, wspinaczką, pierwszą pomocą i rozwijaniem innych technik harcerskich na wysokim poziomie. 8 HDCZB skupia chłopców wieku od 10 lat. Zbiórki drużyny odbywają się w każdy piątek w harcówce obok pizzerii Da Grasso na os. Jasnym o godz. 17:30.

Drużynowy: HO Dominik Ławski.
Przyboczni: Damian Trela, Jakub Horbaczyk.

12 Pioruńska Drużyna Harcerska „Kosodrzewy” im. A. Kamińskiego

o ponad dwudziestoletniej tradycji mówi o sobie: „Wspólnie poznajemy techniki harcerskie, wędrujemy i rozwijamy swoje zainteresowania. Uzupełniamy się nawzajem, bo każdy z nas jest inny. Jednak jest coś co sprawia nam wszystkim największą radość - śpiewanie przy dźwiękach gitary”. W drużynie działają dwa zastępy: „Faktor” i „Bumerang”. Kosodrzewy zapraszają na zbiórki w każdy piątek o godz. 17:00 do Harcerskiego Centrum Młodzieży przy ul. Pocztowej 1 w Dzierżoniowie.

Drużynowa: Monika Kępa.
Przyboczne: Aleksandra Flegel, Dorota Wójtowicz.

13 Drużyna Harcerska „Brzozy” im. R. Baden-Powella.

działa już prawie 21 lat. To drużyna koedukacyjna, skupiająca dzieci ze szkół podstawowych oraz młodzież w wieku gimnazjalnym. „Jesteśmy bardzo zgraną ekipą, otwartą i chętną do pracy”- tak oceniają siebie sami. „Brzozy” biorą udział w różnego rodzaju festiwalach, wędrują po górach, organizują wspólne wypady do kina. Jak sami przyznają : „Poprzez zabawę uczymy się „życia””.Zbiórki odbywają się w każdy piątek o godz. 17:30 przy ul. Pocztowej 1 w Dzierżoniowie.

Drużynowa: Aleksandra Leśniewska.
Przyboczni: Michał Kargul, Damian Leśniewski.